Ceramika reklamowa – opakowania

Ceramika reklamowa
Ceramika reklamowa

Ceramika jest delikatna i łatwo może się uszkodzić. Nie tylko w  czasie używania, ale przede wszystkim w drodze do domu lub solenizanta. Ceramikę kupujemy często bez opakowań – tylko niektórzy producenci dołączają firmowe pudełko. Jak się więc okazuje, filiżanka, kubek, czy talerzyk są nie mniej ważne niż ich opakowania. To one zabezpieczają delikatną ceramikę i to one dodają elegancji całości, gdy ceramika jest prezentem dla drugiej osoby. Dokonując zakupu, bez względu na to, czy ceramika ma być imieninowym prezentem, czy gadżetem dla klienta, nie zapominajmy o opakowaniach!

Zacznijmy od pudełek, które zapewnią bezpieczny transport. Ceramika reklamowa z powodzeniem może być pakowana w styropianowe pudełka. Takie zabezpieczenie składa się z dwóch styropianowych prostopadłościanów z wyciętym otworem na kubek. Styropian wkładamy następnie do tekturowego pudełka. Oczywiście styropianowe opakowania dostępne są również w innych kształtach.

Pudełka tekturowe możemy również wypełnić folią pęcherzykową (można ją kupić na poczcie lub większych sklepach). Ważne, by ceramika w pudełku była unieruchomiona, co zapobiegnie ewentualnym uszkodzeniom. W tej roli znakomicie sprawdzą się tzw. wypełniacze. Możemy wybrać wypełniacze ekologiczne, wykonane z naturalnych materiałów lub folię wypełnioną powietrzem, która znakomicie amortyzuje wszelkie wstrząsy.

Ceramika reklamowa, będąca upominkiem, powinna wyglądać gustownie i elegancko. Klasyczne białe pudełko możemy ozdobić kolorową kokardą. W przypadku pudełka z nadrukiem nie ma już takiej konieczności. Nadruk z kwiatów, czy bajeczne wzory, są już wystarczającą ozdobą.

Innym rozwiązaniem są ozdobne torebki, wykonane z grubej tektury. Mała tekturowa walizka wygląda niezwykle atrakcyjnie. Kolor walizeczki możemy dobrać do kolorystyki, w  której wykonana jest nasza ceramika reklamowa. A może tekturowy kuferek, w który możemy włożyć cały komplet filiżanek? Opakowanie idealne na prezent ślubny! Dzięki takiemu opakowaniu doniesiemy delikatną ceramikę bezpiecznie do celu.